Hiszem az egyetemes anyaszentegyházat,

A Szentlélek létrehozza és megszenteli a keresztyének közösségét. Az egyház mint keresztyén gyülekezet a megkegyelmezett bűnösök közössége, amely közösség bízik Istenben, és ahol a Szentlélek hitet és szeretetet ébreszt az emberekben.

Az egyházat születése óta Krisztus testének nevezték. Ez a test élő egészet alkot, amelynek Krisztus a feje, és amelynek tagjaivá a keresztség által válhatunk. Bár különbözőek vagyunk, közös a hitünk, amely Krisztushoz és egymáshoz köt minket. Az egyház megjeleníthető az édesanya képével is, amely hordoz bennünket, és gondunkat viseli.

Isten Igéje, a keresztség és az úrvacsora az egyház látható jelei. Ezeket kegyelmi eszközöknek is mondjuk, mert a Szentlélek ezeket használja fel, hogy közvetítse számunkra az Atya kegyelmét. Krisztus akaratából az egyház embereket hív el és szentel fel, hogy azok hirdessék az igét, és kiszolgáltassák a kegyelmi eszközöket. Isten Igéjével megvizsgál bennünket, és kegyelmez nekünk. Minden keresztyén ember közös feladata, hogy az egész világ számára bizonyságot tegyen a Krisztusról szóló evangéliumról.

• Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként annak tagjai. (1Kor 12,27)
  • [Az egyház Krisztus] teste, és teljessége annak, aki teljessé tesz mindent mindenekben. (Ef 1,23)